هفت آسمان عشق tag:http://mallarme.mihanblog.com 2020-07-10T22:30:17+01:00 mihanblog.com ده وبلاگ برتر 2010 2010-12-25T06:47:38+01:00 2010-12-25T06:47:38+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/53 Mallarme اخبار رسانه های اجتماعی 1. Mashable این سایت در سال 2005 راه اندازی شده و اخبار كاملی را در حوزه رسانه های اجتماعی ارائه می كند. با بیش از 30 میلیون بازدید صفحات در ماه این سایت یكی از معتبر ترین سایتهای خبری است. 2. ReadWriteWeb این سایت هم اخبار حوزه فن آوری را پوشش می دهد و بر اساس آمار تكنوكراتی جزء 20 وبلاگ محبوب دنیا است. 3. The Next Web این سایت هم در ژانویه 2008 در كنار كنفرانسی به همین نام افتتاح شد. اخبار فن آوری اطلاعات از تمام نقاط دنیا     و جریانات اصلی د اخبار رسانه های اجتماعی

1. Mashable

این سایت در سال 2005 راه اندازی شده و اخبار كاملی را در حوزه رسانه های اجتماعی ارائه می كند. با بیش از 30 میلیون بازدید صفحات در ماه این سایت یكی از معتبر ترین سایتهای خبری است.

2. ReadWriteWeb

این سایت هم اخبار حوزه فن آوری را پوشش می دهد و بر اساس آمار تكنوكراتی جزء 20 وبلاگ محبوب دنیا است.

3. The Next Web

این سایت هم در ژانویه 2008 در كنار كنفرانسی به همین نام افتتاح شد. اخبار فن آوری اطلاعات از تمام نقاط دنیا     و جریانات اصلی در اینترنت و همچنین اخبار استارت آپها را در این سایت می توانید بخوانید.

4. SmartBlog on Social Media

این سایت برای بازاریابان و تصمیم گیرندگانی كه می خواهند آخرین اخبار در مورد تازه های این حوزه را داشته باشند راه اندازی شده است. در این سایت می توانید اخباری را كه یافتن آنها مشكل است در زمینه كارهای خلاقه در زمینه های بازاریابی آنلاین و بهترین روشها را بدانید.

5.Online Social Media

این سایت با تمركز بر روی وب 2.0 و رسانه های اجتماعی راه اندازی شده است.

6.  Social Media SEO

اخبار بسیار متفاوت در زمینه های مختلفی را در این وبلاگ خواهید خواند.

7.  Social Media News

با اینكه در آپریل 2010 افتتاح شده اما خوانندگان زیادی دارد. در این سایت می توانید در مورد مسائل روز وب از جمله اخبار، نكته ها و ترفندها، كارآفرینی

 

 و مسائلی از این دست بخوانید.

 

 


 

رسانه های اجتماعی در عمل

 

8. TwiTip

این وبلاگ كاری است از دارن رز وبلاگ نویس معروف. در این وبلاگ در مورد توییتر و استفاده های آن می توانید بخوانید.

9. All Facebook

همه چیز در مورد فیس بوك.

 

 


 

 

شخصیت های رسانه های اجتماعی

 

10. Chris Brogan

كریس 11 سال است كه در حال استفاده از این فناوری ها است. او به سازمانها هم در ایجاد ارتباطات دیجیتال كمك می كند. وبلاگ او جز 100 وبلاگ برتر تكنوكراتی است.

11. Chris Pirillo

از سال 1992 در بحث های مربوط به اینترنت شركت داشته است. شخصیت كریس به گونه ای است پاسخ سوالات در این زمینه را می دهد. می توانید سوالات خود را از او بپرسید.

12. Jeremiah Owyang

از سال 1996 وبلاگ می نویسد و استراتژیست وب است.

13. Danny Brown

درباره رسانه های اجتماعی، بازاریابی موبایلی و دیجیتالی كار می كند. ولاگ دنی جزء 50 وبلاگ برتر كانادا در حوزه بازاریابی است.

14. Social Wayne

این وبلاگ حوزه های مختلفی را در زمینه وب پوشش می دهد.

15.  Matt Singley

هنگامیكه یك شركت احتیاج به استفاده از ابزار آنلاین جهت انجام كارهایش پیدا می كند ولی نمی داند چه باید بكند مت و تیمش وارد عمل می شوند. مت در وبلاگش شما را با انواع ابزارهای آنلاین آشنا كرده و علاوه بر این به شما روش استفاده از آنها را نیز آموزش می دهد.

16. Kyle Lacy

علاوه بر شهرت محلی در زمینه رسانه های اجتماعی، كایل شهرت جهانی نیز دارد. او در وبلاگش در همین زمینه مقاله هایی را منتشر می كند.

17. Gwen Bell

گون متخصص رسانه های اجتماعی است.

18.  Chris Garrett

كریس در وبلاگش به شما روش تولید محتوی مفید برای كاربران، اعتماد سازی و كسب سود بیشتر را آموزش می دهد.

 

 


 

بازاریابی در رسانه های اجتماعی

 

19. Top Rank Blog

از دسامبر 2003 این وبلاگ موضوعات مختلف در زمینه بازاریابی دیجیتال را پوشش می دهد.

20.  Conversation Agent

این وبلاگ توسط والریا ملتونی نوشته می شود و یكی از معتبر ترین وبلاگها در این زمینه می باشد.

21. Social Media Marketing Strategy

جاكوب مورگان زمان زیادی را جهت تحقیق و بررسی بر روی مفاهیم تجارت رسانه ای صرف كرده است. وبلاگ جاكوب در میان 100 وبلاگ برتر در این زمینه قرار دارد.

22.  ViperChill

این وبلاگ به شما كمك می كند تا از مردم به صورت مجانی جهت پخش كردن پیامتان استفاده كنید.

23. Social Media Optimization

دیوید ویلسون با 8 سال تجربه روش تركیب كردن روشهای سنتی با SEM‌ و رسانه های اجتماعی را آموزش می دهد.

24. The Social Media Marketing Blog

اسكات مانتی رییس رسانه های اجتماعی در شركت فورد موتور است. در وبلاگش درباره همین موضوع  می نویسد.

25. The Future Buzz

این وبلاگ بازاریابی آنلاین، PR، انتشار خبر در وبلاگستان و موضوعاتی از این دست را پوشش می دهد.

26.  Diva Marketing

این وبلاگ روش تازه اما جالبی را در زمینه بازاریابی ارائه می كند.

 

 


 

همه چیز در باره وبلاگ نویسی

 

27. Copyblogger

اگر ترافیك بیشتر، خواننده های فید بیشتر و یا سیستمی برای كسب درآمد از وبلاگ می خواهید این وبلاگ می تواند منبع خوبی برای شما باشد.

28. Shout Me Loud

هارش اگراوال كارآفرین جوانی است از دهلی نو كه در زمینه وبلاگ نویسی، رسانه های اجتماعی، وردپرس، SEO، اینترنت، ترفندهای كامپیوتر، كسب درآمد آنلاین می نویسد.

29.Kikolani

این وبلاگ در مورد هنر وبلاگ نویسی، ترفند های وبلاگ نویسی، استراتژیهای شبكه های اجتماعی و اطلاعات دیگری است كه به موفقیت بیشتر وبلاگ نویسها كمك می كند.

30. Converstations

مارك سانسون مشاور مستقل كسب و كار است. تخصص او در حوزه وبلاگ های سازمانی است.

 

 


 

]]>
یکصد وب سایتی که قبل از مرگ باید ببینید(1) 2010-12-05T06:36:17+01:00 2010-12-05T06:36:17+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/52 Mallarme زوم آی تی -در این مقاله که در ده قسمت مختلف منتشر خواهد شد سعی شده سایت های آموزنده  و سرگرم کننده  که معمولا کمتر کسی آنها را می شناسد معرفی شوند، این سایت ها از آن جمله سایت ها نیستند که بوک مارک شان کنید و به دفعات به آنها سر بزنید ولی مطمئن هستیم لینک آنها را برای دوستان خود ارسال خواهید کرد و عبارت "اگر نبینی از دست می دی" را در متن ایمیل تان اضافه خواهید کرد. در هر قسمت از این مقاله 10 سایت معرفی خواهد شد پس با ده سایت اولی که احتمالا تا به حال ندیده اید آشنا شوید: We Choos

زوم آی تی -در این مقاله که در ده قسمت مختلف منتشر خواهد شد سعی شده سایت های آموزنده  و سرگرم کننده  که معمولا کمتر کسی آنها را می شناسد معرفی شوند، این سایت ها از آن جمله سایت ها نیستند که بوک مارک شان کنید و به دفعات به آنها سر بزنید ولی مطمئن هستیم لینک آنها را برای دوستان خود ارسال خواهید کرد و عبارت "اگر نبینی از دست می دی" را در متن ایمیل تان اضافه خواهید کرد.

در هر قسمت از این مقاله 10 سایت معرفی خواهد شد پس با ده سایت اولی که احتمالا تا به حال ندیده اید آشنا شوید:

We Choose The Moon

wechoosethemoon_sm

We choose the Moon این جمله ای است که John F. Kennedy در سال 1962 بیان کرد. We Choose the Moon یک نمایش اینتراکتیو است که توسط NASA اجرا شده و به مردم این امکان را می دهد تا در رابطه با ماموریت آپولو 11 بیشتر دانسته و بصورت مرحله به مرحله در ماموریت شرکت کنند. صدا گذاری واقعی و ایجاد فضای مجازی بی نظیر از دیگر مزایای این سایت است.

 


 

Hotel 626

hotel626_sm

Hotel 626 شبیه بازی های ماجرایی ترسناک است که در آن تلاش می کنید تا از یک هتل شبح زده فرار کنید در این راه باید سعی و تلاش بسیار کنید تا ناگهان تلاش تان به مرگ منجر نشود. این بازی معمایی، شبیه بازی های ماجرایی که می شناسید نیست اما بازی بسیار شگفت انگیز است و در آن از ابزارهایی همچون وب کم، میکروفن و یا حتی تلفن همراه شما استفاده خواهد شد.

بخاطر داشته باشید که فقط در شب می توانید این بازی را انجام دهید یعنی 6 بعد از ظهر تا 6 صبح، اگر می ترسید که در شب بازی کنید پس ساعت کامپیوتر را تغییر دهید!

 


 

Incredibox

incredibox_sm

یک از بهترین ابزارهای تحت وب برای ساخت موزیک که به شما امکان می دهد تا با کشیدن و رها کردن قسمتهای مختلف برروی تایم لاینی که از مرد های فرانسوی درست شده موزیک مورد علاقه خود را بسازید. توضیح دادنش واقعا سخته خودتون امتحانش کنید پیشمون نمی شید.

 


 

The Dionaea House

dionaeahouse_sm

The Dionaea House در این داستان بیش از یک قصه را دنبال می کنید. ما توضیح بیشتری در رابطه با این سایت نمی دهیم ولی اگر زبان انگلیسی تان خوب است پیشنهاد می کنیم خودتان سعی کنید از قسمت های مختلف آن سر دربیاورید چون بسیار سرگرم کننده است.

 


 

Ted Caving Page

tedscavingpage_sm

Ted Caving Page از Diaonaea House قدیمی تر است و پیچیدگی کمتری دارد. این داستان شگفت انگیز نمونه غیرعادی از بیان داستان در اینترنت است. ترجیح می دهیم همانند مورد قبلی توضیحات بیشتری ندهیم و خودتان سعی کنید تا این غار شگفت انگیز را تجربه کنید. ولی تنها این موضوع را بدانید که اگر از تاریکی می ترسید دور این داستان را خط بکشید.

 


 

Akinator

akinator_sm

وقتی بچه بودید، حتما 20 سئوالی بازی کرده اید؟ شما می بایست در مورد یک شخص و یا یک مکان خاص سئوال می پرسیدید تا به جواب برسید و دوست تان هم با بله و خیر، سعی به هدایتان به سوی پاسخ داشت. حالا می توانید 20 سئوالی را با کامپیوتر بازی کنید.

به هیچ وجه به کارکترهای فیلم و سریال و بازی فکر نکنید، تمام سعی خود را بکار گیرید تا به سئوالات پاسخ دهید، مطمئن هستیم که جا خواهید خورد.

 


 

Record Tripping

recordtripping_sm

ماوس شما چرخ اسکرول را دارد؟ اگر ماوس با اسکرول دارید حتما این بازی را امتحان کنید، Record Tripping واقعا جذاب است یک بازی خلاقانه که همه چیز در آن توسط دکمه سمت چپ ماوس و اسکرول کنترل می شود.

 


 

State of the Union

stateoftheunion_sm

بدون شک، سخنرانی سالیانه رئیس جمهور امریکا خیلی خشک و کسل کننده است و مناسب وقت صرف کردن نیست ولی سایت State of the Union کاری کرده تا مردم جذب آن شوند. یعنی با ارائه اطلاعات و امار و ارقام به صورت مجازی و قابلیت جستجو در متون و غیره توانسته تاریخ و سیاست را برای همه جذاب کند.

 


 

Personas

Personas

Personas یک آزمایش است که توسط آزمایشگاه میدیا MIT ترتیب داده شده است. Personas نام و نام خانوادگی شما را می پرسد و براساس اطاعات گردآوری شده در اینترنت که شامل فعالیت افراد همنام شما است نمودار رنگی را نمایش می دهد که میزان علایق شما را در زمینه های مختلف نشان می دهد. البته اگر اسم شما خاص باشد، اطلاعات مربوط به افراد دیگر را مشاهده خواهید کرد.

 


 

Soy Tu Aire

soytuaire_sm

اجازه ندهید تا متن نمایش داده شده در صفحه اول که به زبان اسپانیایی است شما را سردر گم کند. اصلا نیازی نیست حتی یک کلمه به زبان بیاورید تا از موزیک و محتویات مجازی آن لذت ببرید. فقط کافی است با حرکت ماوس جوهر را برروی صفحه بکشید و از موزیک لذت ببرید.

]]>
معرفی ۸ وب‌سایت پانورامای ۳۶۰ درجه برای گردش با تور مجازی دور دنیا! 2010-11-09T09:50:25+01:00 2010-11-09T09:50:25+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/51 Mallarme   گویا آی تی -زیبایی تصاویر پانوراما را هیچ گاه نمی توان در کلمات و عبارات توصیف کرد؛ به عبارت ساده تر باید این نوع تصاویر  را دید تا زیباییش را بتوان درک نمود. در جهان بسیار شلوغ امروز، محل های تماشای دورنمای پانورامیک کم و معدود هستند.  بله ، درست است که می توانید ببینید محدوده وسیعی از شهرتان را  از بالای آسمان خراش یا برج بلندی ببینید و لذت ببرید، اما هیچ چیز دیدن مناظر  تماشایی طبیعی و حیات وحش  به صورت پانوراما (دید ۳۶۰ درجه) نمی شود  . به عنوان مثال ،


 

گویا آی تی -زیبایی تصاویر پانوراما را هیچ گاه نمی توان در کلمات و عبارات توصیف کرد؛ به عبارت ساده تر باید این نوع تصاویر  را دید تا زیباییش را بتوان درک نمود. در جهان بسیار شلوغ امروز، محل های تماشای دورنمای پانورامیک کم و معدود هستند.  بله ، درست است که می توانید ببینید محدوده وسیعی از شهرتان را  از بالای آسمان خراش یا برج بلندی ببینید و لذت ببرید، اما هیچ چیز دیدن مناظر  تماشایی طبیعی و حیات وحش  به صورت پانوراما (دید ۳۶۰ درجه) نمی شود  . به عنوان مثال ،تماشای یکی از منظره های بی بدیل طبیعی در Yavapai در منطقه دره بزرگ (Grand Canyon) ایالات متحده شگفت آور است.

عکاسی با زاویه عریض (Wide angle) و نرم افزارهای کمکی اتصال قطعات عکس برای تبدیل چند عکس پی در پی به یک نمای ۳۶۰ درجه ساخت پانورامای شخصی را برای ما بسیار آسان کرده اند. دقیقا همین مهارت ها و ابزار ها هستند که به ایجاد جهان پانورامایک در برخی از سایت ها کمک کرده اند و اکنون قادریم به راحتی از طریق مرورگر وب رایانه خود به مشاهده این مناظر بنشینیم. در بیان دیگر وب سایت هایی که به ارائه تصاویر پانوراما با دید وسیع از مناظر طبیعی و تاریخی و … دنیا می پردازند را می توان به عنوان یکی دیگر از روزنه های گردشگری مجازی (virtual tourism) در نظر گرفت. البته ، درست مثل فیلم های نمایشی گردشگری که در مقالات پیشین تحت پوشش قرار دادیم ، آنها هیچ گاه طعم زندگی و گردش واقعی را به ما نمی چشانند و هنوز هم بسیار سفر باید تا پخته شود خامی…!

اما حتی از دریچه مرورگر رایانه خود هم ممکن است از دیدن مناظر تماشایی وسیع دچار سرگیجه شوید به خصوص که هنگامی  که در ذهن خود را به شکل پرنده ای نشسته روی شاخه درختی در نظر گرفته و از چشم او مناظر برخی از نقاط معروف جهان را تماشا کنید! آماده اید؟ پس دیدتان را کمی وسیع تر کنید و نگاهی به  ۸ وب گاه معرفی شده این مقاله که نمایش دهنده مناظر پانورامیک از سراسر جهان هستند بیاندازید.

۳۶۰Cities

وب گاه ۳۶۰Cities.net  کلکسیون خوبی از مناظر بدیع پانورامیک از سراسر جهان است. بسیاری از عکس های پانوراما بر مبنای موقعیت جغرافیایی و با رابط تعاملی طراحی شده اند. شما می توانید از «انتخاب سردبیر» گشت و گذارتان را شروع کرده و یا به «نقشه چشم انداز جهانی» و «نقشه عکاس» برای مسافرت به یک نقطه از نقشه جهان که دوست دارید مراجعه کنید. پس از بارگذاری یک چشم انداز می توانید تصویر را به صورت تمام صفحه (فول اسکرین) تماشا کرده و با کنترل های ارائه شده در رابط کاربری در عکس به طرفین پیمایش نمایید. البته این تجربه «از این سو به آن سو حرکت دادن چشم» پیش از این در کنار نقشه های گوگل نشان داده شده بود.

اگر برنامه گوگل زمین(Earth) را نصب کرده باشید، به معنای واقعی کلمه می توانید مجازی به هر نقطه در سراسر جهان سفر کرده و به مشاهده مناظر پانورامای با استفاده از فایل KML قابل دانلود بنشینید.

اما در حال حاضر ، ضمن بازدید از این سایت مشغول تماشای آگهی این سایت مبنی بر نمایش بزرگ ترین عکس ۳۶۰ درجه جهان که عکسی  ۱۸ گیگا پیکسلی از شهر پراگ. است می باشم! (تصویر بالا)

 

 


 

Panoramas.dk

وب سایت پانوراما کاری است از آقای هانس نایبرگ (Hans Nyberg)، عکاس و از علاقه مندان به تصاویر پانورامای شگفت انگیز. آن طوری که او می گوید ، مناظر پانورامای واقعیت مجازی تعاملی را به هیچ وجه نمی توان در کتاب ها و یا تصویر چاپ شده تماشا کرد. پس لازم است از طریق صفحه نمایش کامپیوتر آن را تجربه کرد. این سایت همچنین دارای پیوند به منابع غنی دیگر برای یادگیری بیشتر در مورد هنر عکاسی VR ( واقعیت مجازی) می باشد. سایت مجموعه عظیمی از مناظر پانوراما از سراسر جهان در خود گردآوری کرده. به عنوان مثال می توانید از سخنرانی اوباما در مراسم جایزه نوبل عکس ببینید تاعکس های پانوراما از مسابقات دوچرخه سواری توردو فرانس.

من چی دیدم؟ معلومه  Grand Canyons یا دره بزرگ در ایالات متحده!

 

 


 

Gigapan

وب سایت پانورامایی Gigapan تماما در زمینه تصاویر پانورامایی با کیفیت گیگاپیکسل  از سراسر جهان فعالیت می کند. آن چه جالب است این است که GigaPan توسط دانشگاه کارنگی ملون(Carnegie Mellon) و با همکاری گروه رباتیک هوشمند بخش هوانوردی ناسا اداره می شود، همچنین از پشتیبانی گوگل برخوردار است.

این وب سایت همچنین دارای یک جامعه مجازی متشکل از کسانی است وجه مشترک همه شان شور و شوق برای عکاسی پانوراما است. می توانید به صورت رایگان به عضویت این جامعه درآیید. با استفاده از بارگذاری ویژه سایت به اشتراک گذاشتن عکس های پانورامای خود با جامعه عمومی مبادرت نمایید. می توانید در مجموعه تصاویر با استفاده از جعبه جستجو  به دنبال عکس مورد نظر خود بگردید، یا به بخش نارنجی رنگ بالای صفحه که با عنوان «محبوب ترین ها» ، «جدیدترین ها» ، «برچسب ها»، و گفتگوها مشخص شده اند بروید. همچنین می توانید به تماشای بسیاری مناظر پانوراما در گوگل ارث با استفاده از لینک داده شده درست در زیر مناظر بنشینید. سایت امکان مشاهده تصویر به صورت فول اسکرین را نمی دهد، اما در گوگل زمین این امکان وجود دارد.

در تصویر بالا ملاحظه می کنید پل گلدن گیت و آلکاتراز را تماشا نموده ام!

 

 


 

ARounder

چه طوره با بازدید از این سایت خود را در مناظر پانوراما از شهرها ، موزه ها ، پارک ها ، کافه ها و فروشگاه های محلی ، کلیساهای ، و غیره غرق کنید!  ARounder یک مجله مسافرتی آنلاین و وب سایت پانورامای شسته و رفته اما با مجموعه ای کوچکتر از آنهایی که قبل از این معرفی شد می باشد. اما مناظر به شکل منظمی بر اساس منطقه مرتب شده اند. و جالب آن است که دو مکان بیرون از کره زمین، یکی در ماه و دیگری در مریخ نیز برای لذت بردن عاشقان فضا وجود دارد. شما می توانید روی محلی که دوست دارید کلیک کنید و یک تور دید گسترده مجازی را از همان محل خود آغاز کنید. همچنین می توانید از برنامه ویژه آی فون ARounder   که رایگان هم می باشد برای برخی از گشت و گذارهای مجازی در حین حرکت استفاده کنید.

(تصویر بالا)قصد ندارم به تاهیتی بروم در عوض اجازه دهید کمی از این فضای مجازی استفاده کرده و به چشم انداز مریخ برای تغییر ذائقه گام بگذاریم.

 

 


 

Panoguide

سایت Panoguide  اساسا مرکزی رایگان برای دریافت اطلاعات و بحث و تبادل نظر در زمینه عکاسی پانوراما است. در صفحه «در مورد ما» می خوانیم که این وب سایت پانوراما همچنین در زمینه تکنیک های ایجاد تصاویر پانوراما با استفاده از یک دوربین معمولی و “دوختن” عکس ها به هم در یک کامپیوتر آموزش هایی دارد. دیگر اینکه  با کلیک بر روی زبانه گالری می توان یکدفعه به داخل مجموعه ای از تصاویر پانوراما که بر اساس نام کشور ها مرتب شده اند شیرجه زد. همچنین می توانید از نقشه های گوگل برای یک نقطه  استفاده کرده و با یک کلیک از این روش بهره ببرید.

راستش همیشه می خواستم به کولوسئوم در ایتالیا سفری داشته باشم. حال من اینجا آن را انجام داده ام، آنهم در شب.

 


 

ViewAt

با این سایت کافیست نفطه ای از بین طیف گسترده ای از نقاط را از منوی کرکره ای و یا بر روی نقشه انتخاب کرده و شما تنها با ۲ کلیک انجا خواهید بود. می توانید مناظر پانوراما را با کیفیت پیش فرض تماشا کرده و یا به تماشای تصویر با وضوح بالا بپردازید. انجمن سایت را نیز می توان نقطه ای برای سفر درنظر گرفت البته اگر به عکاسی و پانوراما علاقه مندید.

در این سایت  به کشورم بازگشتم با بازدید از کلیسای سنت کرمل در گوا.

 


 

Panedia

سایتPanedia ترکیبی از منظر پانورامیک و دایره المعارف است. این وب گاه واقعا خدمات حرفه ای برای عکاسی زمین گرا (georeferenced)  با استفاده از فن آوری های منحصر به فرد پانورامیک به کاربران خود ارائه می دهد. سایت گنجینه کوچکی از عکس های پانورامیک ، همه درباره استرالیا، دارد. هر منظره دارای hotpsot  یا نقاط مهمی است که با کلیک روی هر یک به  به تصاویر پانورامای دیگری هدایت می شوید. اگر تماشای محیط های طبیعی و شهری استرالیا  را دوست دارید می توانید مجموعه کوچک تصاویر این سایت را آزمایش کنید.

من برای مثال سری زدم به باغ Eden Walk

 

 


 

1001 Wonders

سایت عجایب  ۱۰۰۱گانه امکان بازدید مجازی به شکل تور از مناظر پانورامای مختلف و از سایتهایی که در فهرست میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است را برایمان فراهم می آورد. در حال حاضر ۲۶۳ مکان ثبت یونسکو در وب سایت گردآوری شده. آن طور که از نام سایت و صحبت های گردانندگان ان بر می آید، هدف نهایی این است که ۱۰۰۱ سایت تاریخی را به شکل پانوراما درآورند.

من با بازدید از دیوار بزرگ چین گشت و گذارم را شروع کردم.

]]>
این آسمان زیبا 2010-09-24T14:46:44+01:00 2010-09-24T14:46:44+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/49 Mallarme  آسمان و ابرها همیشه سوژه مناسبی برای عکس‌های زیبا هستند. شکل‌های مختلف ابرها می‌تواند به خلق تصاویری زیبا منجر شود. عکاسان زیادی در سراسر دنیا، آسمان و اشکال ابرها را سوژه عکاسی خود قرار داده‌اند و عکس‌هایی زیبا و هنرمندانه گرفته‌اند. تماشای مجموعه‌ای از این تصاویر می‌تواند ضمن زیبایی فراوانش، الهام‌بخش بسیاری از کارهای هنری باشد؛ چه در عکاسی، چه در طراحی‌های گرافیکی و چه در هر اثر هنری که تصویری از آسمان و اشکال مختلف ابر در آن به تصویر کشیده می‌شود.  آسمان و ابرها همیشه سوژه مناسبی برای عکس‌های زیبا هستند. شکل‌های مختلف ابرها می‌تواند به خلق تصاویری زیبا منجر شود. عکاسان زیادی در سراسر دنیا، آسمان و اشکال ابرها را سوژه عکاسی خود قرار داده‌اند و عکس‌هایی زیبا و هنرمندانه گرفته‌اند. تماشای مجموعه‌ای از این تصاویر می‌تواند ضمن زیبایی فراوانش، الهام‌بخش بسیاری از کارهای هنری باشد؛ چه در عکاسی، چه در طراحی‌های گرافیکی و چه در هر اثر هنری که تصویری از آسمان و اشکال مختلف ابر در آن به تصویر کشیده می‌شود.

Purple smoke


The other side of the clouds


skyline


Bohol Beach Club


Black Clouds And Dreams


above the clouds


Antakistas 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


winter dream on christmas eve


Before The Storm


Breadth 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


giant cloud


Storm In Whistler, Bc, Canada


Long Jetty Cloud Reflection


ftogrf 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


I See Light


Voices of Solitude


Cloud Invasion


Nature's Art


http://www.flickr.com/photos/46627614@N00/1236637935/


http://www.flickr.com/photos/rhythmandcode/3761023020/


fury 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


little bit of everything


Omarama Fallstreak


Fallstreak hole


Fallstreak Cloud


breakthough


Every cloud has a silver lining


vortex 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


Heart From Cloud


ozone 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


Clouds of Purple 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


mountain 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


mushroom 40 Stunning Photos of Beautiful Clouds


Anvil Cloud


Hole in the Sky


Kelvin-Helmholz waves

]]>
مکانی برای سکوت 2010-09-24T14:39:06+01:00 2010-09-24T14:39:06+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/48 Mallarme در دنیای به این شلوغی، در شهرهایی که زندگی در آنها به مانند انجام یک دوی سرعت همیشگی می‌ماند و در خانه‌هایی که صدای موبایل، تلویزیون، پخش‌کننده‌های چندرسانه‌ای و صداهای خارجی هیچ توقفی ندارند، پیدا کردن جایی که واقعا ساکت باشد، غیرممکن به نظر می‌رسد. اصلا خیلی از ماها هرگز سکوت کامل را تجربه نکرده‌ایم! ولی در مینه‌سوتا، اتاقی در یکی از آزمایشگاه‌های شرکت اُرفیلد وجود دارد که واقعا می‌توان در سکوت واقعی را تجربه کرد. سکوت این اتاق یک لاف نیست، چون کارشناسان کتاب رکوردهای گینس هم به ساکت بودن آنج در دنیای به این شلوغی، در شهرهایی که زندگی در آنها به مانند انجام یک دوی سرعت همیشگی می‌ماند و در خانه‌هایی که صدای موبایل، تلویزیون، پخش‌کننده‌های چندرسانه‌ای و صداهای خارجی هیچ توقفی ندارند، پیدا کردن جایی که واقعا ساکت باشد، غیرممکن به نظر می‌رسد. اصلا خیلی از ماها هرگز سکوت کامل را تجربه نکرده‌ایم!

ولی در مینه‌سوتا، اتاقی در یکی از آزمایشگاه‌های شرکت اُرفیلد وجود دارد که واقعا می‌توان در سکوت واقعی را تجربه کرد. سکوت این اتاق یک لاف نیست، چون کارشناسان کتاب رکوردهای گینس هم به ساکت بودن آنجا اذعان کرده‌اند و نام این اتاق را ثبت کرده‌اند و گواهینامه‌اش را صادر کرده‌اند!

اما ساخت این اتاق چگونه ممکن شده است؟

برای ساختن این محفظه ضد صدا، شرکت یادشده سه اتاق تو در تو ساخته است. داخلی‌ترین اتاق که همان اتاق ساکت باشد، یک محفظه شش وجهی است که در درون یک اتاق پنج وجهی، با کمک ریسمان‌هایی معلق است. هر دوی این اتاق‌های دیواره‌ای دو لایه فلزی دارند و توسط شرکت Eckel ساخته شده اند. اتاق پنج و شش وجهی در درون اتاق بزرگ‌تری با دیواره‌های قطور قرار دارند. در درون اتاق شش وجهی ساکت، گوه‌های فایبرگلاس آکوستیکی قرار داده شده‌اند که از بازتاب صدا جلوگیری می‌کنند.

در ۲۱ ژانویه سال ۲۰۰۴، مهندسان، شدت صدای این اتاق را اندازه گرفتند و به عدد شگفت‌آور منفی ۹٫۴ دسی‌بل رسیدند!

(همین جا برای اینکه به سؤال احتمالی شما جواب بدهم، باید بگویم که، بله! شدت صدای یک محل ممکن که منفی دسی‌بل هم باشد. چون واحد دسی‌بل اصولا لگاریتم نسبت صدای یک محل به صدای یک محل مرجع است. بنابراین صفر دسی‌بل اصلا به معنای عدم وجود صدا نیست.)

حالا تصور کنید که در چنین اتاقی قرار بگیرید، ظرف چند لحظه می‌توانید صداهای درون بدنتان را بشنوید: صدای قلبتان، صدای گردش خون در رگ‌هایتان، صدای روده‌ها و …

در چنین اتاقی، خبری هم از باتاب صدا نیست. شاید فکر کنید عجیب محل دنجی! ولی واقعیت این است که تحمل این سکوت هم برای مدت زیاد ممکن نیست.

البته شرکت ارفیلد، سوای داشتن این افتخار، یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه مطالعات صوتی هم به شمار می‌رود. آنها صدای محصولات صنعتی مختلف از موتورسیکلت گرفته تا ماشین‌های ظرفشویی و دریچه‌های مصنوعی قلب را مورد بررسی قرار می‌دهند. این شرکت در زمینه معماری دینامیک صدا که منجر به ایجاد محیط کاری بهتر و رضایت شغلی بیشتر می‌شود هم کار کرده است. در این شیوه در محیط کار نورپردازی و صدارسانی و درجه حرارت متغیر اعمال می‌شود.

شهرت دیگر شرکت ارفیلد، خرید استودیوی ضبط صدای باب دیلان به نام «ساند ۸۰» است، در همین استودیو بود که نخستین آلبوم چند قطعه‌ای دیجیتال ضبط شد، نام این آلبوم Blood On the Tracks بود.

ترجمه:علیرضا مجیدی

منبع

]]>
کتابت را جا بگذار! 2010-09-21T05:36:44+01:00 2010-09-21T05:36:44+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/47 Mallarme       جا گذاشتن کتاب در مکان‌های عمومی رقتاری است که اکنون در ایتالیا و فرانسه هم رو به فزونی گذاشته. کسی که کتابش را در مکانی عمومی  رها می‌کند، هویت خود را آشکار نمی‌کند و ادعایی هم بابت قیمت کتاب ندارد، اما یک درخواست از خواننده یا خوانندگان احتمالی بعدی دارد: "شما نیز بعد از خواندن کتاب، آن را در محلی مشابه قرار دهید تا دیگران هم بتوانند از این اثر استفاده کنند." رول هورنباکر نخستین کسی بود که این حرکت را انجام داد. او یک فروشنده کامپیوتر در ایالت میسوری  

 

  جا گذاشتن کتاب در مکان‌های عمومی رقتاری است که اکنون در ایتالیا و فرانسه هم رو به فزونی گذاشته. کسی که کتابش را در مکانی عمومی  رها می‌کند، هویت خود را آشکار نمی‌کند و ادعایی هم بابت قیمت کتاب ندارد، اما یک درخواست از خواننده یا خوانندگان احتمالی بعدی دارد: "شما نیز بعد از خواندن کتاب، آن را در محلی مشابه قرار دهید تا دیگران هم بتوانند از این اثر استفاده کنند." رول هورنباکر نخستین کسی بود که این حرکت را انجام داد. او یک فروشنده کامپیوتر در ایالت میسوری امریکا بود و نام این رفتار را Book Crossingگذاشت؛ یعنی کتاب در گردش. در فرانسه کتاب‌های در حال گردش از 10 هزار جلد فراتر رفته است. این رفتار جدید را می‌شود به نوعی "کمپین کتابخوانی" یا "کمپین به اشتراک گذاشتن کتاب" در نظر گرفت؛ کمپینی که می‌تواند به مثابه یک پروژه فرهنگی قابل تامل باشد.

 حالا رفتار مذکور به قدری در غرب رواج یافته که کم‌کم از ترکیه نیز سر درآورده است. در ترک‌بوکو یکی از شهرهای ساحلی ترکیه – کنار دریا که قدم می‌زدم کتابی روی شن‌ها توجهم را جلب کرد. چشمم به صفحه اولش افتاد؛  از خوشحالی در پوست خود نگنجیدم. در صفحه اول کتاب یک نفر متن زیر را نوشته بود:

 "من این کتاب را با علاقه خواندم و آن را در همان مکانی که به آخر رسانده بودم رها کردم. امیدوارم شما هم از این کتاب خوش‌تان بیاید. اگر از آن خوش‌تان آمد بخوانید و گرنه در همان نقطه‌ای که پیدایش کرده‌اید، بگذارید بماند اگر کتاب را خواندید شماره‌ای به تعداد خوانندگان اضافه کنید و با ذکر محل پایان مطالعه، در جایی رهایش کنید."

 در همان صفحه دستخط سومین خواننده توجهم را جلب کرد: "خواننده شماره سه در ترک‌بوکو". پس تا به‌حال سه نفر که همدیگر را نمی‌شناسند این کتاب را خوانده‌اند. طبق اصلاعات موجود در همان صفحه، خواننده اول کتاب را در استانبول و خواننده دوم در شهر بُدروم مطالعه‌ی آن را به پایان رسانده و رهایش کرده بود.

برای این سنت جدید کتابخوانی سایت اینترنتی‌ای راه‌اندازی شده تا علاقمندان بتوانند با عضویت در آن به رهگیری کتاب‌هایی که رها کرده‌اند، بپردازند. توصیه می‌کنم سری به سایت bookcrossing.com بزنید. طبق اطلاعات موجود در حال حاضر بیش از 2 میلیون و 500 هزار جلد کتاب که اطلاعات‌شان در این سایت ثبت شده در حال گردش هستند. هدف گردانندگان سایت یاد شده، تبدیل کردن دنیا به یک کتابخانه‌ی بزرگ است. از این به بعد اگر در کافه، در لابی هتل، یا سالن انتظار سینما کتابی را پیدا کردید، تعجب نکنید چون ممکن است با یک جلد "کتاب در گردش" روبرو شده باشید...

 (به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهر کتاب)

]]>
بشر زندگی نمیكند، بلكه زندگیش را هدایت میكند.... 2010-09-19T05:34:06+01:00 2010-09-19T05:34:06+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/46 Mallarme تنها قدرتی که می‌تواند انسان را از این رهایی در سرگشتگی نجات دهد، قوه تعقل است که به کمک آن قادر به گریز از این بلاتکلیفی به سوی اختیار و قدرت می‌گردد.انسان تا وقتی که به وسیله عقل خود تعیین و جهت نگیرد، بی‌جهت است.بی‌جهت به معنای بیهوده و به دردنخور است.اگر نیچه انسان را حیوانی تعیین نشده تلقی می‌کند از حقیقت به دور نرفته است، چون تا وقتی که معلوم نشده است که انسان چیست، می‌تواند همه چیز باشد.نیچه میگوید: انسان ریسمانی است که از حیوان تا انسان ادامه دارد. کلن می‌گوید: بشر زندگی نمی‌کند، بلکه زن تنها قدرتی که می‌تواند انسان را از این رهایی در سرگشتگی نجات دهد، قوه تعقل است که به کمک آن قادر به گریز از این بلاتکلیفی به سوی اختیار و قدرت می‌گردد.

انسان تا وقتی که به وسیله عقل خود تعیین و جهت نگیرد، بی‌جهت است.

بی‌جهت به معنای بیهوده و به دردنخور است.

اگر نیچه انسان را حیوانی تعیین نشده تلقی می‌کند از حقیقت به دور نرفته است، چون تا وقتی که معلوم نشده است که انسان چیست، می‌تواند همه چیز باشد.

نیچه میگوید: انسان ریسمانی است که از حیوان تا انسان ادامه دارد.

کلن می‌گوید: بشر زندگی نمی‌کند، بلکه زندگیش را هدایت می‌کند.
و تأکید می‌کند که هدایت انسان بدون خودشناسی ممکن نیست.

برای انسان‌هایی که می‌خواهند خود را عوض کنند لازم است که ابتدا به خود رجوع کنند و خویشتن نسبت به وجود خود ضرورت تغییر آنچه را که هست به دنبال دارد و چون مرزهای وجود انسان با شناسایی عمیقش نسبت به خود تغییر می‌یابد.

باید اصل شناخت را در انسان‌شناسی یکی از علل اساسی تغییر انسان‌ها دانست.


انسان شناسی فلسفی – لماند مان - ترجمه دکتر رامپور صدر نبوی – صفحه 9 و 10

]]>
کتابهای پر فروش این هفته 2010-09-18T11:00:39+01:00 2010-09-18T11:00:39+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/45 Mallarme شاید خوب باشد بدانیم کتابهای فروش هفته کدام ها هستند؟ عامه‌پسند، نوشته‌ چارلز بوكفسكی، ترجمه‌ پیمان خاكسار، نشر چشمه خندیدن بدون لهجه، نوشته‌ فیروزه جزایری‌دوما، ترجمه‌ میلا والا، نشر باغ  سرزمین گوجه‌های سبز، نوشته‌ هرتا مولر، ترجمه‌ غلامحسین میرزاصالح، نشر مازیار موقعیت تجار و صاحبان صنایع در دوره‌ پهلوی، نوشته‌ علی‌اصغر سعیدی، نشر گام‌نو شاید خوب باشد بدانیم کتابهای فروش هفته کدام ها هستند؟

عامه‌پسند، نوشته‌ چارلز بوكفسكی، ترجمه‌ پیمان خاكسار، نشر چشمه

خندیدن بدون لهجه، نوشته‌ فیروزه جزایری‌دوما، ترجمه‌ میلا والا، نشر باغ

 سرزمین گوجه‌های سبز، نوشته‌ هرتا مولر، ترجمه‌ غلامحسین میرزاصالح، نشر مازیار

موقعیت تجار و صاحبان صنایع در دوره‌ پهلوی، نوشته‌ علی‌اصغر سعیدی، نشر گام‌نو

]]>
این وبلاگ... 2010-07-18T07:33:52+01:00 2010-07-18T07:33:52+01:00 tag:http://mallarme.mihanblog.com/post/44 Mallarme گاهی وقت ها وقتی به خود میآی که می بینی سقوط کرده ای...در چی و برای چی نمی دانی...اما می دانی کسی غیر خودت نمی تواند دستت را بگیرد و از جایت بلند کند...می فهمی ایمان داری اما گاهی همان ایمان را زیر پایه لق میز زندگیت قرار می دهی تا تعادل برقرار کنی!!می بینی ایمان مثل توهمی بود که به نحوی تو را تنها مهار می کرد.و به این نتیجه می رسی که تنها امید است که میتواند نجاتت دهد و بنا بر همان امید بلند فریاد می زنی خدای بزرگ، اگر انتخابی هست آن را احتمال شانس من قرار بده...دیرتر می فهمی که ایمان تو به مبد گاهی وقت ها وقتی به خود میآی که می بینی سقوط کرده ای...
در چی و برای چی نمی دانی...
اما می دانی کسی غیر خودت نمی تواند دستت را بگیرد و از جایت بلند کند...

می فهمی ایمان داری اما گاهی همان ایمان را زیر پایه لق میز زندگیت قرار می دهی تا تعادل برقرار کنی!!

می بینی ایمان مثل توهمی بود که به نحوی تو را تنها مهار می کرد.

و به این نتیجه می رسی که تنها امید است که میتواند نجاتت دهد و بنا بر همان امید بلند فریاد می زنی خدای بزرگ، اگر انتخابی هست آن را احتمال شانس من قرار بده...

دیرتر می فهمی که ایمان تو به مبدأ، همان اعتقادت به سرنوشت بوده نه ایمان راستین...

این وبلاگ...


]]>